Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
Jak wygląda proces stawiania hali namiotowej?
W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się wynajmowane hale namiotowe, które idealnie spełniają swoje zadanie podczas większych imprez okolicznościowych i nie tylko. Wśród zalet tych konstrukcji z pewnością można wyróżnić prostotę montażu, a także krótki czas realizacji całej inwestycji. Jak przebiega proces stawiania wynajmowanej hali namiotowej?
JAK PRZYGOTOWAĆ TEREN DO MONTAŻU HALI NAMIOTOWEJ?
Jako dostawca i firma wynajmująca różnego rodzaju hale namiotowe, zależy nam, by cały proces przebiegł bez większych przeszkód i problemów. Każda budowa tego typu konstrukcji zaczyna się przede wszystkim od wykonania projektu, który uwzględnia wszelkie parametry techniczne. Zupełnie inną konstrukcję będą miały hale namiotowe całoroczne, a inną te, które są przeznaczone na krótki okres użytkowania.
Zanim jeszcze przystąpimy do budowy i montażu, należy wziąć pod uwagę funkcjonalność konstrukcji i kwestie bezpieczeństwa. Należy odpowiednio przygotować powierzchnię, bowiem grunt powinien być stabilny i wypoziomowany, by siły działające na konstrukcję rozkładały się tak, jak przewiduje się w projekcie. Ponadto warto zaplanować teren inwestycyjny, by wszystkie budynki, w tym przypadku wynajmowane hale namiotowe były ze sobą zintegrowane, co pozwoli podnieść ich funkcjonalność oraz ograniczyć koszty ewentualnych robót ziemnych.
MONTAŻ HALI NAMIOTOWEJ KROK PO KROKU
Montaż całej konstrukcji najczęściej zaczyna się od szkieletu, między innymi ramy środkowej, stężeni dachowych i ściennych oraz pozostałych ram. Po zabezpieczeniu wszystkich elementów, następuje założenie oraz naciągnięcie plandeki. Wynajmowane przez nas hale namiotowe zazwyczaj są stawiane przez wykwalifikowaną ekipę pracowników w kilka lub kilkanaście godzin. Im większa i bardziej skomplikowana konstrukcja, tym czas ten może się nieznacznie wydłużyć. Niemniej jednak proces ten jest bardzo korzystny pod względem finansów, a także nie wymaga załatwiania wielu formalności czy użycia specjalistycznych narzędzi. Tego typu konstrukcje to świetne rozwiązanie dla dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw lub organizacji licznych eventów plenerowych i nie tylko.