Jak dbać o hale namiotowe, szczególnie przez zimę?

Konstrukcje halowe z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Namioty wielkogabarytowe dają wiele możliwości zastosowania. Jest to także doskonała alternatywa dla budynków murowanych. Hale namiotowe są najczęściej wykorzystywane przez firmy transportowe i handlowe. Jednak, by tego typu konstrukcja posłużyła nam jak najdłużej, należy o nią dbać, szczególnie w okresie zimowym.

Wiele możliwości i wysoka jakość

Wspomniane całoroczne hale namiotowe to konstrukcje, które są najczęściej stosowane do magazynowania różnych przedmiotów przez cały rok. Można je także zaadaptować jako miejsce do organizacji imprez okolicznościowych, bowiem wiele firm oferuje doposażenie w postaci ogrzewania hali namiotowej. Latem pokrycie konstrukcji chroni przed upałem, natomiast zimą przed mrozem. Konstrukcje oferowane przez naszą firmę są bardzo trwałe, bowiem do ich produkcji używa się wysokiej jakości materiałów, a podczas budowy przestrzegane są przepisy, które między innymi uwzględniają zagrożenie obciążenia śniegiem.

Konserwacja hali namiotowej w okresie zimowym

Zima to czas, kiedy pogoda i inne warunki atmosferyczne, takie jak niska temperatura, wilgoć czy ciężar śniegu, znacznie wpływają na eksploatację obiektu. Warto zatem pamiętać o odpowiedniej konserwacji, zwłaszcza po sezonie zimowym. Wówczas należy oczyścić halę namiotową, co wpłynie na jej żywotność. Na rynku dostępny jest ogromny wybór środków chemicznych, które poradzą sobie z najtrudniejszymi zabrudzeniami. Wiele z nich, posiada także warstwę natłuszczającą, która konserwuje powierzchnię hali namiotowej i chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Jako że tego typu konstrukcje przeznaczone są do użytku przez ludzi, np. podczas imprezy okolicznościowej czy koncertu, należy pamiętać o przeprowadzaniu okresowych przeglądów technicznych, które powinny się odbywać co najmniej raz w roku, najlepiej przed lub po okresie zimowym. Wpłynie to nie tylko na żywotność konstrukcji, ale też bezpieczeństwo użytkowania. Specjaliści z pewnością sprawdzą stan powłok PCV, połączeń śrubowych czy napięcia stężeń ściennych i dachowych.